bilety kolejowe – zamiast lotu, czy samochodu?

bilety kolejowe

Większość ludzi, myśląc o wyborze środka transportu, od razu myśli o jeździe samochodem lub locie samolotem, a nie o podróży pociągiem. Jednak na wielu trasach podróż pociągiem może być doskonałym sposobem na przemieszczanie się, niezależnie od tego, czy szukasz malowniczych widoków po drodze, czy też chcesz uniknąć jazdy samochodem lub lotu między punktem A a punktem B.

Podróż pociągiem jest często tańsza niż lot samolotem, po części dlatego, że zazwyczaj można zabrać ze sobą więcej bagażu. Może to być również wygodniejsze i bardziej relaksujące niż jazda samochodem, zwłaszcza jeśli podróżujesz w nieznanym miejscu lub jedziesz przez wiele godzin bez przerwy, aby dotrzeć do celu. Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę:

Wybierając bilety kolejowe możesz zabrać więcej bagażu niż w samolocie

Podczas podróży samolotem, w przypadku biletów w klasie ekonomicznej, dozwolony jest jeden bagaż podręczny. Następnie można dopłacić za bagaż rejestrowany. Jeśli podróż wymaga większej ilości bagażu, loty mogą być jeszcze droższe.

Mniejsze ryzyko opóźnień

Tego lata byliśmy świadkami bezprecedensowej liczby opóźnień lotów. Ze względu na brak personelu na lotniskach i letnie burze, latanie może przypominać grę w ruletkę.

Chociaż możliwe jest również opóźnienie pociągu, a podróż pociągiem może potrwać nieco dłużej niż samolotem, który nie napotyka żadnych przeszkód, to jeśli zarezerwujesz bilety kolejowe możesz potencjalnie pomóc uniknąć godzin siedzenia na lotniskach i zastanawiania się, kiedy lot faktycznie odleci.

bilety kolejowe

Malownicze przejażdżki pociągiem zamiast wycieczek samochodowych

Istnieje wiele malowniczych przejażdżek pociągiem, które można odbyć zamiast długiej jazdy samochodem. Chociaż słuchania muzyki i śpiwanie przy opuszczonych szybach podczas podróży samochodem jest przygodą samą w sobie, piękno malowniczych przejażdżek pociągiem jest wyjątkowe.

Jeśli szukasz najtańszej opcji podróży, najprawdopodobniej wybierzesz jazdę samochodem – ale przy obecnych kosztach benzyny ta rozbieżność cen może nie być tak duża. W rzeczywistości możesz usiąść i cieszyć się podróżą, gdy pozwalasz komuś innemu (a dokładniej konduktorowi pociągu) dotrzeć do celu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *